Особливості і варіанти перепланування квартири в залежності від типу будинку В радянський час багато були задоволені тими квартирами, які у них були. В наш час житлова площа купується за власні кошти, тому до неї висуваються особливі вимоги.

У разі, коли ваша нова квартира – не елітне житло, а «сталінка» або «хрущовка», велика ймовірність, що ви захочете в ній щось змінити, одним словом, організуєте перепланування. Часто ця процедура проводиться своїми руками, але тут важливо розуміти, що робити можна, а що не можна. Якщо ви сумніваєтеся у своїх можливостях, слід звернутися до професіоналів, інформацію про що можна знайти brigadaremonta.ru.

Особливості і варіанти перепланування квартири в залежності від типу будинку

Типові варіанти перепланувань:

• кухня-вітальня. Про такий перепланування мріють багато, так як вона дає можливість створити загальну вітальню-кухню. Такі видозміни доступні багатьом блочних будинків і залишаються недоступними будинкам з цегли, які були побудовані після 90-х років: у таких будинках подібні стіни найчастіше є несучими. У такій ситуації, максимум, що вийде – прорубати отвір для дверей, проте, його потрібно якісно зміцнювати за допомогою швелера і куточка;

• квартира-студія. Така видозміна житла доступно в тому випадку, якщо ви проживаєте в старому сталінському будинку. Він відрізняється міцністю і надійністю, так що можна зносити всі стіни і сміливо влаштовувати студію. До того ж, на даний момент — це модне і практичне рішення;

• кімната+балкон. Проживаючи в панельній багатоповерхівці, багато хто замислюється над розширенням кімнати з лоджією. Однак, даний варіант не практичний, як мінімум, із-за того, що вам доведеться обійти чимало інстанцій, щоб отримати дозвіл на такі роботи. В першу чергу це обумовлюється санітарними правилами, які свідчать, що балкон в обов'язковому порядку повинен бути відділений. Друга особливість полягає в тому, що радіатори найчастіше встановлюються над вікнами, які ведуть на лоджію. З-за цього доведеться втрутитися в опалювальну систему, що тягне за собою ті ж узгодження з інстанціями. Як мінімум, вам потрібно відключити стояк в процесі ремонту (найкраще це організувати не в опалювальний сезон).

Варто зазначити, що реалізувати перепланування набагато простіше, якщо ваша квартира знаходиться на першому поверсі: в цьому випадку вам дозволяється повністю вирізати повітропровід, тим самим збільшивши площу житла на 2 квадратних метра. До того ж, багато хто зараз прагнуть до того, щоб об'єднати квартиру з підвалом. Що стосується останнього поверху, то тут актуально об'єднувати житло з частиною горища. По суті, чим вище розташовується квартира, тим більше стін ви зможете демонтувати.

Якщо ви не хочете «воювати з сусідами», єдину вентиляційну систему найкраще залишити в спокої. До того ж, не рекомендується перенесення комунікацій, до яких відноситься водопровід, каналізація та газ. Забороняється також перекриття доступна до газових трубах (багато їх просто замуровують в стіни).

Як тільки у вас на руках будуть усі дозволи на роботи, варто розібратися в тому, яка стіна в приміщенні є несучою, після чого приступати до чорнових робіт. Варто зауважити, що самостійно можна демонтувати перегородки, вироблені з штукатурки, гіпсокартону та цегли (і то, якщо його товщина не перевищує 7 см). В іншому випадку знадобиться допомога професіоналів, які будуть орудувати спеціальним обладнанням.