Як зробити каналізацію безшумної Завдяки технологічному розвитку на зміну важким і незручним в монтажі чавунних каналізаційних труб прийшли пластикові, відрізняються набагато меншою масою і більш простою установкою.

Однак, при всіх своїх перевагах, пластикова труба має і такий недолік, як погана звукоізоляція: тепер будь-яке використання унітазу сусідами зверху супроводжується гучним проходженням води по стояку, чого не спостерігалося в чавунних системах.

Щоб зробити пластикову каналізацію менш гучної, можна випробувати один з нижчеперелічених способів:

1. Безшумні труби. Як правило, слабкою звукоізоляцією відрізняються дешеві труби з ПВХ, саме їх низька ціна є причиною популярності. Однак, існують і більш дорогі розробки з пластику з товстими і еластичними стінками, що мають специфічну структуру, створює перешкоду для шуму від проходження води. Для виготовлення безшумних труб використовується багатошаровий поліпропілен з мінеральними добавками, і зовні вони схожі з трубами з ПВХ. У разі, якщо такий тип каналізації здасться занадто дорогим, існує проміжна розробка з поліетилену: вони на порядок дешевше безшумних труб, і шум води в них не так чути, як у найпростіших пластикових каналізаційних системах.

2. Місцерозташування зливів. Щоб зменшити шум, має сенс здійснювати прокладку таких труб в тих частинах будинку або квартири, де менше всього бувають люди. У приватному будинку найчастіше основну розведення каналізації ховають під підлогу або у підвал.

3. Звукоізоляційні матеріали. Якщо в спадок дістався вже «галасливий» трубопровід, а додаткових коштів на дорогу переробку немає, можна піти шляхом звукоізоляції поверх труб. Найбільш естетично виглядає спеціальний короб, для

Як зробити каналізацію безшумної
спорудження якого можна застосувати гіпсокартон або пластикові панелі. Внутрішній простір можна заповнити за допомогою скловати, поглинає всі звуки. Цю споруду можна розміщувати вертикально або горизонтально, головне, щоб з нього не стирчали частинки звукоізолюючого матеріалу. Якщо труба проходить не на видноті, її можна просто обмотати звукоізоляційним матеріалом у вигляді пінополістирольної шкаралупи, підкладки під ламінат, поролону і т. п.

Здійснюючи будівельні роботи, важливо не закладати ПВХ-труби стяжками, попередньо не подбавши про шумоізоляції, інакше резонанс від розчинів ще більше буде посилювати звуковий ефект.