Що таке домашня сауна Цілющі властивості лазень відомі здавна, проте, не завжди є можливість обзавестися для цього стоїть окремо спорудою. Для подібних випадків передбачені вбудовані лазні, з можливістю встановлення їх усередині будинку і навіть міської квартири.

Конструктивно це – дерев'яна кабінка, оснащена електричним обігрівачем. Рідше зустрічаються моделі, що мають піч-кам'янку або поєднаний варіант дров'яної та електричної пічки. Зручність даних винаходів в тому, що для їх функціонування не потрібно спеціальне приміщення, переобладнання каналізації і т. п.

Вбудована домашня сауна включає в себе такі елементи:

1. Кабінка. Матеріалом для її збору служать щити, що значно спрощує як транспортування, так і монтаж лазні. Якщо вбудована сауна виготовляється за індивідуальним замовленням, то встановлення її виробляється в санвузлі, з подальшим кріпленням до стін: дані споруди розбору не підлягають. Звичайні ж розбірні моделі встановлюються не впритул до стінок, з міркування вентиляції. Після того, як кабінка зібрана, її зазвичай декорують вагонкою з дерева, використовуючи горизонтальний метод укладання. Це дасть можливість не тільки краще забезпечити вентилювання сауни, але і спрощує заміну окремих елементів обшивки у разі такої необхідності. Що стосується матеріалу для схову, то найчастіше застосовують скандинавську сосну або ялину: хорошим варіантом є також щити з ялини і хемлоку.

2. Пічка. В основному домашні сауни оснащені електричними печами з необхідним напругою 220 В: якщо споруда розрахована більше, ніж на одну людину, необхідна напруга може становити 380 Ст. В цьому відношенні все залежить від обсягу кабінки, адже для її нормального функціонування береться в розрахунок співвідношення 1 кВт/1 м3 кабінки. Електропечі нагрівають сауну

Що таке домашня сауна
конверторним способом, що дозволяє досягти температури +90 всього лише протягом півгодини. Важливим моментом є те, що при роботі електропечі не відбувається спалювання кисню, що важливо при внутрішній установці. Дані електропечі завжди оснащені автоматикою для регулювання режиму роботи і захистом для корпусу проти надмірного нагрівання. У моделях для приватних будинків може бути застосована і дров'яна піч, однак на розтопку зазвичай йде пристойний час. Також не слід скидати ос рахунки, що важать такі печі не менше 250 кг, що вимагає окремого обладнання фундаменту під неї. Альтернативне рішення в даній ситуації – застосувати піч з високолегованої сталі, з вагою до 70 кг. Перевага дров'яних каменок в тому, що вони довше зберігають температуру і здатні створювати необхідну вологість, не пересушує повітря.