Як самостійно встановити бордюр Оформляючи присадибну ділянку, практично неможливо обійтися без бордюру – низької огорожі з твердого матеріалу, що відокремлює зони різного призначення: доріжки, клумби, дитячі майданчики, альпійські гірки, вимощення навколо будинку і т.

п. Установка бордюра не є особливо складним заходом, і з цим завданням може впоратися будь-який нормальний господар.

Як правило, для облаштування бордюрів на присадибній ділянці застосовують наступні матеріали:

1. Декоративний цегла. Досить простий і недорогий спосіб обзавестися красивим і надійним бордюром. Завдання спрощується тим, що це вже готовий виріб, що бідує лише в установці. При цьому використовують різні способи розміщення цегли: його можуть укладати плазом, ставити на бік, на торець і навіть руба, імітуючи драбинки. Сучасні технології дозволяють також здійснювати фарбування бордюру з цегли в будь-який потрібний колір, що найкраще робити ще до установки. Для цього не завжди потрібно купувати дорого клінкер, можна обійтися червоною цеглою хорошої якості.

2. Камінь. Цей натуральний матеріал є відмінним варіантом при облаштуванні бордюру, однак слід враховувати необхідність підрізування за місцем, для чого використовується болгарка. Цієї операції в окремих випадках можна уникнути, застосувавши для укладання каменю особливий метод, щоб з безформних елементів у підсумку отримати гарний рівний бар'єр.

3. Бетон. Для цього можна використовувати як готові бетонні вироби, так і вироблені самостійно, за місцем роботи. Для цього знадобитися обзавестися формами і елементарним виброусадочным механізмом.

Бордюр на заміській ділянці може виготовлятися також з інших матеріалів, однак саме перерахований вище способи є найбільш надійними і популярними. Для того, щоб провести установку, необхідно спочатку викопати траншею невеликої глибини, за заздалегідь виробленою розмітці. При розрахунку глибини ями враховується розмір використовуваних в якості матеріалу елементів, а також висота бордюру над рівнем землі. Викопавши траншею, її дно потрібно втрамбувати, використовуючи в якості підсипання пісок або щебінь.

Як самостійно встановити бордюр

Для того, щоб установка бордюра відбувалася рівне, натягують міцну будівельну нитку, по верхній кромці споруди. Після цього готується цементний розчин і насипається горбиками в місцях стикування окремих елементів бордюру. Встановлюючи бордюри в розчин, спостерігають рівність по натягнутій лінії. Таким чином проводитися установка всього периметра, після чого траншеї засипають землею і роблять паузу в роботі на 24 години, даючи розчину затвердіти. При використанні коротких елементів, каменю або цегли, розчин укладається на дно траншеї суцільно, а не тільки в місцях стикування.