Глина - де застосовується цей будівельний матеріал Глина відноситься до поширених будівельних матеріалів, в давнину його використовували для приготування саманних блоків і цегли, їй обмазували будинку, використовуючи її водонепроникні властивості, печі і каміни досі монтують з використанням цього аморфного речовини.

Глина являє собою осадову гірську породу, яка складається переважно з алюмосилікатів, каоліну, монтморилоніту.

Суміш оксидів алюмінію і кремнію визначають її склад. Частинки, що становлять основу глини, мають дуже маленькі розміри, менше 0,005 міліметрів. Завдяки такій структурі, ця речовина має аморфну, колоїдну структуру. Основні її властивості це велика пластичність, вогнетривкість, спікливість, дисперсність.

На сайті www.santechshara.com.ua можна замовити аксесуари і сантехніку, якщо ви ремонтуєте ванну кімнату. Глина є найкращим природним гідроізолюючим речовиною, вона абсолютно не пропускає воду.

Як наслідок, у грунтах, які містять багато глини, майже немає рослинності, немає можливості розвиватися кореневій системі. Основний споживач глини це будівельна галузь. Велика частина всієї видобутої глини, використовується для виробництва цегли. Цегляні заводи не пред'являють до якості глини особливих вимог, тут підходить і худа глина, яка зустрічається практично всюди, можливе застосування і жирної глини, тоді в неї додають кварцовий пісок.

Глина - де застосовується цей будівельний матеріал
При виробництві цегли важливо відсутність домішок, у вигляді каменів, гравію та інших включень. Випал цегли проводиться в спеціальних печах при температурі близько 1000 градусів за цельсієм. Також дуже велике споживання глини при виробництві цементу.

Для виробництва портландцементу застосовують тонко розмелений порошок з суміші глини і вапняку, підданих тепловій обробці при температурі до 1500 градусів цельсія. Є гірські породи, мергелі які і являють собою суміш вапняку і глини, тоді виробництво цементу значно спрощується.

Меншою мірою глина використовується в медицині для шкірних процедур, при приготуванні різних масок для обличчя. У гончарній справі також застосовується природна глина, з якої виготовляють різні фігурки і композиції для малих промислів. У приватному будівництві глина просто незамінна для влаштування гідрозамків біля фундаментів і цокольних поверхів, при кладці печей і камінів також не обійтися без її особливих природних властивостей.

Застосування глини хоч і має обмежену сферу, але споживання її просто колосально, тому необхідний екологічний моніторинг кар'єрів по видобутку глини поблизу великих цегельних заводів, щоб не порушився екологічний баланс навколишнього середовища.