Різноманіття навісних фасадів Навісні фасади з'явилися як прекрасна альтернатива класичним зовнішнім штукатуркам, що займає досить багато часу, і прив'язаним до сезонів. На відміну від них, навісні фасадні системи облаштовуються набагато швидше, та й монтаж їх можливий як в літній, так і зимовий час.

Як правило, дані системи мають каркасний спосіб кріплення, де, крім захисного шару, використовуються також звукоізоляційні та утеплюючі прошарку, завдяки чому будинок отримує справді універсальну захист.

В якості захисного шару в навісних фасадах можуть застосовуватися цілий ряд матеріалів:

1. Керамограніт. Відрізняється великою стійкістю до дії агресивних природних факторів. Однак, з причини значної ваги, така система вимагає застосування досить потужного каркаса, що коштує досить недешево. Тим не менш, у результаті зовнішні стіни будинку отримують надійну і довговічну захист, до того ж, заодно і декоруються відмінним чином.

2. Алюмінієвий композит. Один з найпопулярніших варіантів навісних фасадів, в співвідношенні ціна/якість. Як правило, таким чином оформляються великі магазини, офісні будівлі, громадські споруди. Завдяки порівняно невеликій вазі матеріалу система допускає використання досить легких недорогих каркасів, так і робота з алюмінієвим композитом здійснюється досить швидко.

3. Сайдинг. Практично будь-який вид цього матеріалу може застосуються у навісних вентильованих фасадних системах. Завдяки конструкції окремих панелей монтаж відбувається досить просто і швидко, і може здійснюватися навіть поодинці. Найнижча ціна у вінілового сайдинга, найвища – у нержавіючих і алюмінієвих зразків.

4. Скло. Цей вид обробки навісних фасадів особливо популярний великих будівель готельного, офісного і навіть житлового типу. Крім високих захисних і декоративних властивостей, скло також дає можливість значно економити на освітленні внутрішніх приміщень.

Різноманіття навісних фасадів

5. Фіброцементні панелі. Завдяки застосуванню сучасних технологій даної захисного покриття підвісних фасадів має дуже високу ступінь стійкості навіть в суворих кліматичних умов. Вага таких панелей досить невеликий, а зовнішність відрізняється дуже багатим розмаїттям.

Як правило, незалежно від застосовуваного матеріалу, гарантійний термін експлуатації підвісних фасадів – 50 і більше років. При цьому монтаж систем не вимагає попереднього вирівнювання стін, і здатний впоратися навіть з дуже складними конфігураціями.