Споруджуємо відкритий басейн Басейн. Про це мріють багато власники земельних ділянок, будь-то дача або приватний будинок. Коли немає можливості обладнати басейн в будинку, замислюються про спорудження басейну під відкритим небом.

При цьому слід враховувати кілька факторів.

Місце для басейну вибирайте сонячне, захищене з усіх боків від протягів. Обов'язково витримати відстань від дерев (5 метрів) і інших насаджень (2 метри). Установкою басейну, розташованого поруч з будинком, повинні займатися професіонали за заздалегідь розробленим проектом. Це дозволить уникнути проблем з будинком.

Відкриті басейни бувають декількох видів: стаціонарні, збірні, що встановлюються на літо, і надувні.

Найпростіші з експлуатації та спорудження басейни надувні та збірні. До того ж вони досить дешеві. Як правило, вони виконані у вигляді чохла з ПВХ-плівки. Щоб конструкція була стійкою, верхня кромка оснащена надувний камерою. Просто надуйте басейн, наповніть водою і можете купатися. На зиму виконуєте ті ж роботи у зворотному порядку. При виборі моделі і місця установки приділіть особливу увагу водовідведення.

Конструкція збірного басейну включає в себе каркас, виконаний з високоміцної сталі, опорні стійки і плівку ПВХ. На додаток йдуть фільтри для очищення води і прожектор. Збірні басейни розташовують як на поверхні землі, так і вкопують у неї повністю або частково.

Споруджуємо відкритий басейн
Споруджуємо відкритий басейн

Найбільш складні в установці і експлуатації стаціонарні басейни. За термінами зведення і по складності будівництва такі басейни можна віднести до об'єктів капітальним. Тому що процес триває 1,5-3 місяці. Починається з розробки проекту, споруджується з дотриманням технології будівництва, і термін служби становить 40-50 років.

Самий економічний варіант такого басейну – встановлення готової чаші в заздалегідь виритий котлован. Для додання міцності конструкції встановлюють ребра жорсткості, які оберігають чашу від деформації взимку.

Другий варіант – бетонний басейн. Для будівництва такого басейну необхідний проект, у якому враховують не тільки розміри басейну, але і стан грунту, і деякі інші фактори.

Котлован по глибині повинен бути трохи більше чаші. Товщина стінок не менше 25-30 см, щоб промерзає грунт не привів до розтріскування стінок басейну. З внутрішньої сторони чашу потрібно обов'язково гідроізолювати, потім облицювати кахельною плиткою або мозаїкою. Не забудьте про систему водовідведення і очищення басейну.

Якщо ви вирішили спорудити капітальний басейн, довірте його будівництво і експлуатацію професіоналам.