Як почистити димар В даний час більшість приватних домоволодінь оснащені автономними системами опалення, з обов'язковою наявністю димоходу. Незалежно від типу застосовуваного котла або печі, рекомендується здійснювати регулярні захід по очищенню дымовыводящих каналів, з періодичністю один раз на три роки.

Особливо це стосується пічних димоходів, дуже часто вживаних в приватних лазнях.

Щоб почистити димохід, слід скористатися одним із наступних методів:

1. Хімічний. Цей метод ще називають безконтактним, так як для його здійснення не потрібні ніякі фізичні зусилля людини. Очищення здійснюється шляхом додавання в момент горіння одного з спеціальних препаратів, здатних руйнувати сажеві відкладення, з їх подальшим відшаруванням від внутрішньої поверхні труби. Для цього в продажі є такі хімічні засоби:

• ПХК. Хімічний сильнодіючий препарат, відмінно прибирає нагар. Кидається у вогонь разом з упаковкою, при цьому розрахунок необхідних доз проводитися відповідно до інструкції, що додається.

• Коминичек. Чеське речовина для чищення димохідних труб: в упаковці є 5 порцій по 14 г речовини, з рекомендацією використовувати його протягом 3-х місяців. Цей засіб досить ефективно усуває гар і сажу товщиною до 2 мм, перетворюючи їх у згорає згодом оксид.

• Поліно для чищення. Спеціальні брикети, додаються в паливо: в результаті горіння виділяються летючі речовини, висушуючі і розкладають сажеві відкладення. Дуже часто використовується в профілактичних цілях для димарів з цегли.

Як почистити димар

2. Механічний. Класичний спосіб чищення димоходів, відомий з глибокої давнини. Для цього використовуються спеціальні пристосування у вигляді йоржів різних розмірів, ланцюга з вантажем, жорстких щіток, шомпола та довгої жердини. При роботі важливо подбати про захисному одязі, окулярах і респіраторі. Сам процес полягає в очищенні нутрощі димохідної труби від сажі нальоту, із застосуванням вищеназваних інструментів. Очищення проводиться з самої верхньої точки труби, яка найчастіше розташовується на даху будинку. При цьому слід дотримуватись заходів безпеки при роботі на висоті. Найголовніше в цьому процесі – найбільш точно підібрати інструмент, відповідний диметру димоходу. В процесі чищення сажа буде обсипатися вниз, на дно пічного колодязя: згодом її збирають спеціальною лопаткою.