Основні помилки при закладці фундаменту Від якості фундаменту безпосередньо залежатиме подальша доля всієї будови. Часто буває, що при спорудженні невеликих будинків і дач, в цілях економії, всі роботи проводяться самостійно господарями ділянки.

Не маючи досвіду в будівництві, досить складно уникнути помилок і недоліків, однак, коли мова йде про спорудження фундаменту, тут такі моменти повинні бути зведені до мінімуму.

У допомогу починаючому будівельникові наведемо перелік найбільш зустрічаються помилок при закладці фундаменту:

1. Відсутність лабораторних досліджень особливостей грунту. Це стає перешкодою для твору правильного розрахунку показників площі опор, і здійснення оптимального підбору найбільш оптимальної конструкції підстави, враховуючи тип споруди.

2. Неправильні показники глибини закладання. Як правило, за основу береться досвід інших об'єктів в даній місцевості. Найчастіше помилка зводиться до неправильного визначення нижньої точки заглиблення: вона повинна розміщуватись нижче, ніж глибина промерзання землі. Показник запасу від цієї точки до глибини закладки визначають відповідно до особливостей грунту. Ще однією помилкою є нехтування правилом, за яким необхідно зняття всього верхнього чорноземного шару під основою, незалежно від глибини його залягання: закладка повинна проводиться на підстилаючої грунт.

3. Залишення верхнього шару землі під всією будівлею. Перед початком викопування траншей слід обов'язково зняти верхній шар грунту на глибину не менше 20 см: це робиться для вилучення численних коренів рослин, які будуть гнити, якщо їх залишити.

4. Помилка при виборі типу фундаменту. Навіть якщо фундамент укладається самостійно, потрібно обов'язково звернутися за консультацією для правильного вибору типу споруди до фахівців, а після цього подбає, щоб знайти відповідні креслення.

5. Поєднання фундаменту під будинок і легку прибудову. Типова помилка новачків, що призводить в подальшому до появи тріщин у фундаменті. Це відбувається унаслідок різниці осад окремих частин будинку. Для того, щоб уникнути таких неприємних явищ, у фундаменті, призначеному для будівель різної маси, роблять спеціальні розділові шви.

Основні помилки при закладці фундаменту

6. Залишення нового фундаменту на зиму, без завантаження. Існує помилкова думка, що таким чином відбувається «отстойка». На ділі ж при настанні морозів за рахунок пученія грунту відбувається деформація і видавлювання фундаменту.

7. Економія на арматурі. При зведенні залізобетонної стрічки важливо дотримуватися всі норми, це стосується і якості металевих закладних, та їх кількості. При цьому не можна нехтувати зв'язкою арматури, і певним місць її розташування.