Особливості облаштування свердловин Щоб забезпечити заміський котедж достатньою кількістю води, необхідно обладнати автономну свердловину і незалежний трубопровід. Для цього потрібно знайти водоносний грунт на ділянці, провести кілька аналізів і приступити до робіт.

Слід врахувати, що в більшості випадків доведеться взяти дозвіл у відповідних державних органах. Однак для цього є фахівці, які виконують буріння свердловин на воду і займаються облаштуванням самої системи.

З чого все починається?

Фахівці в своїй роботі використовують високотехнічне обладнання. При його виборі враховують міцність грунту і глибину залягання джерела. Відстань від поверхні до води залежить від місцевості і типу свердловини. Розрізняють два джерела:

  • Піщаний. Це дешева і проста система водопостачання, яка найчастіше використовується на дачах. Вона володіє істотними недоліками: необхідність постійної чистки, недовговічність і несумісність з серйозними морозами.

  • Артезіанський. В середньому, ціна буріння свердловин такого типу доступна для будь-якого жителя заміського будинку, хоч і перевищує вартість облаштування піщаного джерела. Артезіанська система здатна забезпечити навіть кілька котеджів якісною водою протягом 50-70 років. Крім того, вона видає тільки якісний ресурс, тому що захищена від негативного впливу грунтових вод. Єдиний її недолік – це технологічна складність монтажу, але ця проблема під силу справжнім професіоналам.
  • Вибір системи водопостачання практично повністю залежить від замовника. Фахівці можуть дати тільки відгуки свердловини на воду і кілька рекомендацій з урахуванням особливостей ділянки клієнта.

    Монтаж трубопроводу

    Фінальний етап облаштування водопостачання – це установка насосного обладнання і підключення трубопроводу. Вибором насоса займаються інженери, які враховують відразу кілька параметрів: глибина залягання джерела, потреби у воді клієнта, кількість сантехніки в будинку. Потім прокладаються труби, які будуть вести воду прямо в котедж.

    Зазвичай свердловина на воду в Нижньому Новгороді вимагає додаткової установки фільтра. Він не тільки запобігатиме потраплянню шкідливих мікроорганізмів і металів, а і зробить смак води набагато приємніше. В якості фінального етапу облаштування системи водопостачання, фахівці можуть запропонувати установку бойлера.