Особливості та переваги автономної каналізації Жителі тих населених пунктів, де відсутня центральна каналізаційна система, дуже часто задаються питаннями з приводу утилізації стоків. Раніше автономна каналізація складалася з вигрібної ями, яка виділяла неприємні запахи і була середовищем існування різних хвороботворних мікробів.

На щастя, на зміну цим незручностей прийшли новітні технології.

Автономна каналізація є системою очисних споруд, яка дає можливість власникові заміського будинку або котеджу відчути себе по-справжньому комфортно. Вона здатна якісно очистити стічні побутові води від різного виду забруднень.

ecobel.by створює максимально сприятливі умови для проведення часу в туалеті, ванній або душі. Крім того, вона не потребує великої кількості енергії і обходиться набагато дешевше, ніж інше очисне обладнання. В залежності від розташування щодо будинку, автономні каналізації буває следующеми:

- внутрішньої (трубопровід від сантехнічних приладів йде до зовнішньої трубі)

- зовнішньої (відходи передаються від внутрішньої каналізації до септика і фільтрувальному криниці)

В основу автономної каналізації входять наступні елементи:

- сантехнічні прилади

- септик

- внутрішня трубна розводка

- стояки вентильовані

- зовнішні труби

Сучасна система складається з багатоступеневих комплексів, які дають можливість з легкістю провести очищення. Першим етапом є попадання стічної води в септик. Саме тут відбувається її позбавлення від різних жирів, плівок і грубодисперсионных частинок.

На даному етапі стоки очищаються на 65%. Після цього вони потребують доочистки. Аеротенки - це найбільш оптимальний варіант для автономної каналізації. Саме тут стічні води здатні насичуватися киснем, в якому розвиваються аеробні бактерії. Потім вони поглинають активний мул. Після цього він відділяється від очищеної води. Завдяки цим етапам, стічні води стають чистими без неприємних запахів.

Труби в автономних каналізаціях, як правило, виготовляються з чавуну або пластику. І ті, і інші володіють багатьма перевагами. Наприклад, чавунні трубу володіють відмінною міцністю і довговічністю. Що стосується їх вартості, то вона досить висока. Труби із пластику є дуже легкими у вазі, але менш довговічними. Незважаючи на це, вони володіють гладкою поверхнею, яка сприяє кращому рухові відходів.

Для того, щоб автономна каналізація працювала надійно і якісно, слід обов'язково враховувати деякі вимоги. Обсяг септика повинен становити більше 6 кубічних метрів, а його глибина - не менше 1,2 метрів. Для того, щоб зважені частинки осідали більш ефективно, потрібно зробити шлях стоків більш довгим.

Під час встановлення системи очищення слід обов'язково подбати про її теплоізоляції. Для утилізації продуктів зброджування потрібно подбати про те, щоб відстань люфту між дзеркалом води і кришкою було рівно 30 сантиметрів. Ще одним важливим моментом є те, що проектування та встановлення повинні виконувати висококваліфіковані фахівці.