Оазис для душі Ірина за освітою педагог. Так склалося, що сьогодні вона працює у ветеринарній клініці. У вільний час активно займається благоустроєм невеликої площадки, що прилягає до клініці.

За два роки вона перетворила пустир в самий справжній оазис для душі. Тепер сусіди з приватного сектора заходять до Ірині на консультацію: що та як краще зробити, щоб спорудити біля будинку таку ж красу.

Спочатку, як тільки ввечері закривалася клініка, сусідські дітлахи вередували: зривали квіти, витоптували клумбу. Ірина як справжній педагог не сварилася, а просто поговорила з хлопцями, пояснила. Зате цієї весни вчорашні шибеники щосили старалися — допомагали Ірині. Охали і ахали хлопчаки та дівчата — з незвички важко було копати грунт під клумбу. Обережно, затамувавши подих, висаджували саджанці квітів. Тепер самі вечорами стежать, щоб хто-небудь цю красу не знищив.


Біля ставка виклали камінням невеликий майданчик, встановили з великих пнів своєрідні стільці і стіл.

— Найглибше місце в нашому ставок — 70 см, — розповідає Ірина. — Спочатку ми викопали яму і поклали на дно плівку завтовшки 500 мікрон. Потім виклали дно камінням. Підвели шланг з проточною водою і наповнили міні-ставок. Але коли вода ллється просто з шланга — це нецікаво, тому шланг маскуємо в старому розколотому глиняному глечику. Так гарніше.

До нас часто заїжджають знайомі і друзі. Коли вони бачать цей міні-ставок, відразу загоряються бажанням допомогти: хтось привіз і запустив карасів, хтось знайшов великі красиві камені... до Речі, на зиму ми воду з ставка не спускали, і рибки добре перезимували. Щоправда, ми їх прикормлювали спеціальним кормом — все-таки це штучна водойма.

Рослини,які ростуть у ставку, я взяла на природних водоймах. Заздалегідь приготувала трилітрові пластикові пляшки з-під мінералки: обрізала горловину і наповнила грунтом. Висадила в них рослини і опустила бутлі у воду. Навколо міні-ставка посадила барбарис, айву, люпин, півонії... Так відразу і не перерахую всі квіти. Та й навіщо? Це справа смаку, кожен буде висаджувати ті рослини, які більше подобаються.

Воду в ставку за літо міняємо 3-4 рази, але не повністю. Просто підключіть шланг — зайва виливається на клумбу, заодно і поливаємо квіти.

А поруч я вирішила зробити такі «березові» клумбочки. Для цього потрібні березові полінця приблизно однієї товщини (висоту вибирайте самі). У березові клумби посаджу петунії. Мені дуже подобається, як вони цвітуть...

Якщо вам потрібно придбати компресори за низько ціною, рекомендую купити їх тут tools.wikimart.ru.

Анжела Бортник,
За матеріалами газети "Толока. Робимо самі"