Вертикальна грядка на дачі, як спосіб економії простору Невеликі заміські ділянки вимагають особливо ретельного планування, адже кожен сантиметр площі у такому разі на рахунку. Один з найбільш ефективних способів цього добитися – використовувати вертикальне напрям: облаштування додаткових поверхів на будівлях, і грядок вертикального типу.

Зростаюча популярність грядок у дачників пояснюється наступними їх перевагами перед традиційними способами посадки:

1. Економія простору. Це досягається завдяки можливості встановити таку грядку там, де звичайна посадка неможлива – біля стін будинку, огорожі, садової доріжки.

2. Декоративність. Подібні грядки найчастіше виступають незвичайними декоративними елементами присадибної території. Наприклад, у разі посадки огірків або помідорів можна отримати красиву довгу вниз шапку листя, з красивими плодами всередині: особливо вдало виглядають подібні елементи біля зони відпочинку, поруч з мангалом або альтанкою.

3. Мобільність. Подібна грядка дуже швидко розміщується в будь-якому підходящому куточку, а в разі необхідності може бути перенесена в інше місце, без шкоди для рослин.

4. Простота обслуговування. Подібні грядки відрізняються значною простотою у догляді. Бур'янів зростає дуже мало через компактність посадок, так і для їх видалення не потрібно нагинатися. При цьому земля отримує можливість гарному прогріванню, завдяки чому стає можливим отримання ранніх урожаїв висаджених там культур.

Вертикальна грядка на дачі, як спосіб економії простору

5. Кліматична стійкість. Особливості конструкції дозволяють вертикальним грядок більш легко переносити весняні заморозки, так як укрити їх набагато легше і швидше.

6. Економічність. Для виготовлення вертикальних грядок найчастіше використовують підручний матеріал, до того ж, витрати на захист і обслуговування в рази менше, ніж на традиційних городах.

Що стосується недоліків, слід пам'ятати, що вертикальні грядки потребують більш частого поливу, так як грунт досить швидко висихає: це сприяє і можливості впливати сонця на бічні стінки. Це ж стосується і частоти внесення поживних речовин, яке в даному випадку проводиться набагато частіше, унаслідок швидкого истощания невеликого обсягу грунту.