Що робити, коли забилася каналізація Життя в сучасній квартирі майже цілком залежить від справності внутрішніх комунікацій: і якщо якась з них виходить з ладу, це викликає серйозні труднощі для мешканців.

Однією з таких часто зустрічаються ситуацій є засмічення каналізації, внаслідок чого блокується будь-яке використання води в будинку, не кажучи вже про необхідних санітарних потреб.

Розглянемо всі варіанти такої ситуації, і методи можливого усунення:

1. Каналізація забилася не сильно. Ця проблема характеризується уповільненням відводу води. Насамперед потрібно провести ревізію сифона під даним приладом: для цього потрібно перекрити воду в крані, а сам сифон розібрати і почистити. Найчастіше в такій ситуації там можна виявити скупчення замуленого сміття, особливо, довгого волосся або дрібних предметів. Якщо ця процедура не допомогла, і відтік води не посилився, значить проблема знаходиться нижче по трубі: це можуть бути жирові накопичення на її стінках, на які нацеплялась різна грязь. Щоб спробувати вирішити проблему, береться крутий окріп, насичується сіллю, і виливається через лійку в трубу: висока температура може розтопити жирові відкладення. В разі невдачі, наступним кроком краще всього застосувати спеціальні хімічні склади для чищення каналізацій, у великій кількості продаються в магазинах – «Кріт», «Йорж» і т. п. Ці склади досить сильні, тому застосовувати їх потрібно дуже обережно, уникаючи потрапляння бризок на шкіру і очі. Час дії і пропорції вказані в інструкції по застосуванню.

2. Вода не йде. Якщо засмічення каналізації призвело до повного обмеження відтоку води, в такому випадку вищеназвані методи навряд чи допоможуть. Особливо йдеться про хімічних засобах, що мають обмеження по кількості знаходиться води: хіба що вдасться надлишок її вичерпати, тоді можна спробувати і такий метод. У такій ситуації найбільш простим методом є створення гідроудару за допомогою вантуза. У разі відсутності такого пристосування, створювати вакуум в системі можна і за допомогою звичайної ганчірки. Якщо такий метод не допоміг, доведеться вдатися до гнучкого троса для чищення каналізації: він має ручку з одного боку, і

Що робити, коли забилася каналізація
наконечник з іншого. Наконечник вводиться в трубу, при цьому за допомогою ручки створюється обертальний рух. Найзручніше працювати удвох: одна людина крутить ручку, другий – проштовхує трос. Коли мова йде про пластикових трубах, важливо спостерігати обережність, і не перестаратися, дряпаючи гострим наконечником пластик зсередини. Такі троси можуть відрізнятися жорсткістю і товщиною, залежно, яка труба потребує очищення.

В особливо складних ситуаціях жоден з вищеназваних методів не спрацьовує: тоді треба швидко викликати сантехніків з Жеку, адже забита каналізація може стати причиною серйозних затоплень.