Поради щодо усунення протікань на радіаторі опалення Як відомо, будь-яке обладнання з часом зношується і починає давати збої: але якщо для одних його видів подібні поломки особливих наслідків не несуть, то в інших випадках це може бути чревате серйозними наслідками як для самого будинку, так і його мешканців.

До останнього типу поломок можна сміливо віднести поломку батарей опалення, призводять до виходу теплоносія назовні: з-за його великої температури і внутрішньосистемного тиску це зазвичай супроводжується шипінням і рясним паровыделением, не кажучи вже про б'є струменем окропу.

Для того, щоб бути готовим до подібних ситуацій, і вчасно на них реагувати, рекомендується взяти на замітку наступний перелік найбільш частих поломок радіаторів, і способи їх усунення:

1. Погана якість зварного шва. Як відомо, завжди рветься там, де тонко. В нашому випадку кожен неякісно виконаний зварний шов при монтажі опалювальної системи рано чи пізно призведе до розриву. Провокується подібне явище стрибками внутрішньосистемного тиску або температури. Найпростіший спосіб усунення подібної протікання – використання алюмінієвого хомута у комбінації з гумовою прокладкою. Якщо в момент аварії його не виявилося під рукою, гумову обмотку можна зафіксувати сталевим дротом, використовуючи в якості затиску плоскогубці. Подібне рішення проблеми є тимчасовим, однак досить часто дає можливість добути експлуатаційний сезон, до більш серйозного ремонту.

2. Поломка радіаторних пластин. Одна з найбільш частих аварій, зумовлених дією корозії на не завжди товсті стінки радіатора. В такому разі, поява свища – лише питання часу. Найдієвішим видом екстреної допомоги є застосування холодної зварювання, що представляє двокомпонентний епоксидний клей. Холодна зварка може бути різних видів, під кожен конкретний метал. Найкраще в господарстві тримати подібний клей універсального типу, що має більш широкий спектр застосування. Перед накладкою зварювання місце пориву обов'язково слід очистити від фарби та корозії, і провести знежирення. Більш класичний спосіб – використання цементно-гіпсової пов'язки, виготовленої з медичного бинта і алебастру.

Поради щодо усунення протікань на радіаторі опалення

3. Текти між секціями. Це говорить про ослаблення з'єднує ніпеля, тому необхідно його міцніше притиснути. Для цього доведеться відключити подачу теплоносія і повністю зняти радіатор, злив з нього всю воду. Затискання ніпеля проводиться за допомогою радіаторного ключа.

Яка б не була причина протікання, але якщо воно не дуже велике, можна накласти тимчасову пов'язку з бинта, просоченого вологостійким клеєм: подібна тимчасова міра дозволить закінчити сезон без серйозних ремонтних заходів.