Поговоримо про живоплоту Доглянута і ефектна живопліт на кожному садовій або присадибній ділянці буде виглядати цікаво і органічно. Крім декоративної, цей ландшафтний елемент виконує і захисну функцію.

З її допомогою можна вкрити територію від сторонніх очей, а також захистити від вітру і пилу.

Дуже часто огорожу з живих кущів можна побачити на приватних ділянках будинок, тому вона відіграє велику роль в ландшафтному оформленні.

Залежно від стилю всього ландшафтного оформлення ділянки підбирається вид живої огорожі. Вони бувають трьох типів: листопадні, змішані і вічнозелені. Висота огорожі може бути різною: високою, низькою або середньою.

Існують також однорядні, дворядні і трирядні огорожі. Більш поширені однорядні варіанти, тобто рослини садять в один ряд, щільно один до одного. Зустрічаються також різнорівневі, однопородные, об'єднані, і фігурні огорожі. Будь-яким із цих видів можна прикрасити свій сад і внести різноманітність в ландшафтний дизайн.

Квітучі живі огорожі виглядають яскраво і незвично. Для них зазвичай вибирають такі рослини, як гортензія, жасмин, спірея та інші. Крім свого гарного зовнішнього вигляду, така огорожа приємно пахне і виглядає дійсно живий. Вирівнювати її можна буде тільки після того, як відцвітуть рослини.

Поговоримо про живоплоту
Поговоримо про живоплоту

Для тих, хто хоче, щоб жива огорожа була зеленою круглий рік, краще вибрати її вічнозелений вигляд. Рослини підбираються відповідні: тис, туя, ялівець та ін Невеликими мінусами такої огорожі є те, що вона буде дуже повільно зростати і її вартість досить висока. Влітку, при яскравому сонці, така огорожа може втратити свій яскраво-зелений колір.

Більш дешевим варіантом буде листопадна огорожа. Вона буде рости набагато швидше, і її різноманітність буде залежати від пори року. До недоліків можна віднести те, що осінь з неї опадає листя, її доведеться час від часу пересаджувати. Листопадна огорожа зазвичай складається з бука, самшиту, спіреї, барбарису, бузку, тамариску, лавровишні. Крім декоративних рослин, для неї можуть використовуватися плодові культури.

Як розташувати живопліт на ділянці, залежить тільки від фантазії дизайнера. Крім поділу певних зон в саду, з такої огорожі можна створювати незвичайні фігури. Жива огорожа часто використовується для оформлення клумб, скульптур і зони відпочинку з лавками.