Тонкощі експлуатації вугільного котла Автономне опалення має всі переваги, адже з його установкою зникає залежність від режимів роботи магістральної теплоподачі, це дуже зручно для власників заміських будинків яких цікавить itekcorp.ru для будинку, тому вона часто потрібно в побуті.

Однак дуже важливо знати особливості експлуатації придбаного котла, адже дане обладнання дуже дороге, і при неправильному поводженні може стати джерелом пожежної небезпеки.

Одна з найбільш поширених різновидів автономних нагрівальних установок – вугільний котел. Конструкція його дуже проста, включаючи в себе два відділення. Верхня топка призначена для закладки вугілля. Продукти його згоряння у вигляді золи і шлаків концентруються в нижньому відділенні, з подальшим видаленням по мірі їх накопичення. В якості фільтра між двома камерами монтують міцну чавунну решітку. В якості додаткового оснащення більш просунуті моделі вугільних котлів мають складну автоматику, що дозволяє полегшити управління агрегатом. Подібні автоматизовані котли мають значно більшу вартість.

Робота автоматики дуже проста, що дозволяє спільно з вбудованим вентилятором керувати обсягами подається в топку кисню. При збільшенні обсягу топка горить більш інтенсивно, що призводить до збільшення нагрівання теплоносія. І навпаки, зменшивши подачу кисню, домагаються зниження нагрівання і збільшення часу горіння вугілля. Температура нагрівання регулюється за допомогою спеціального термодатчика. В автоматизованих котлах цей процес подається програмування. При досягненні заданої температури відбувається відключення вентилятора, і інтенсивність горіння падає.

Тонкощі експлуатації вугільного котла
Вугільна піч топиться кілька разів на день, при цьому один цикл не рекомендується робити довше, ніж дві години. Завантажують топку добре просушеним вугіллям середніх розмірів, попередньо уклавши дно топки листами газети або будь-який інший сухий папером. Поверх паперу насипається невелика порція подрібненої деревної тріски, а зверху тріски – порція дрібних дров, найкраще в цьому плані підійдуть нетовсті березові полінця. Після підпалу папери топку треба закрити, а піддувало відкрити: воно дозволяє здійснювати контроль інтенсивності горіння. Після повного згоряння попередньої дров'яної закладки, на тліючу золу укладають першу порцію дрібного вугілля.

Всі наступні закладки вугілля проводяться вручну. При цьому важливо розуміти, що вугілля дає дуже хорошу тепловіддачу, прогорая набагато довше, ніж дрова. Зазвичай однієї порції вугілля вистачає на 12-ть годин повноцінного опалення будинку. За добу в такому випадку оптимально завантажувати не більше 3-х порцій. Краще для цього використовувати більш дороге вугілля, вологість якого набагато менше більш дешевих видів: при цьому відходів при згоранні утворюється набагато менше.