Фундамент для будинку з піноблоків Якісний фундамент для будинку з піноблоків буває двох видів:

1. плитний;

2. стрічковий, створюваний з монолітного залізобетону.

Фундамент першого типу можна звести набагато швидше, ніж стрічковий, так і трудовитрати на нього потрібні набагато менші.

Але його вартість, при цьому, буде відчутно вище. Плитний фундамент для будинку з піноблоків слід створювати там, де грунт має невелику несучу можливість. Як правило, якщо стан грунту дозволяє, вибір фахівців зупиняється на стрічковому фундаменті, як на більш бюджетному рішенні. Підстава з залізобетонної плити потребує використання особливої техніки, задіяної для риття котловану. А ось для створення стрічкового безпосереднє фундаменту риття траншей запросто може виконуватися в ручному режимі.

До того ж, загальна кількість залізобетону, необхідного для зведення стрічкового фундаменту, незрівнянно менше, ніж для створення плитної конструкції. Як би там ні було, у процесі зведення фундаменту під якийсь будинок з піноблоків, необхідно віддавати собі звіт в тому, що піноблоки, як такі мають здатність до капілярному підняттю вологи завдяки своїй пористій структурі. На дно траншей чи котловану в обов'язковому порядку, крім подушки з піску, необхідно укладати прокладку з щебеню. Останній здатний перешкоджати капілярного підйому вологи. В якості додаткової гідроізоляції слід скористатися особливою плівкою. До речі, одним з варіантів вирішення питання гідроізоляції стає використання водонепроникного бетону марки.

Розмітка майбутнього фундаменту під будову з піноблоків починається з нанесення осей будівлі. Здавалося б, мова йде про досить простою процедурою, але певні труднощі все-таки є — осі обов'язково повинні розташовуватися строго перпендикулярно, їх розміщення має строго відповідати плану. Тільки після цього можна приступати до виконання земляних робіт. Після успішного їх завершення слід покласти подушку з піску і прокладку з щебеню, а також не забути про гідроізоляційної плівки. Опалубка повинна бути знімного типу. Перш ніж приступати до здійснення бетонних робіт, необхідно передбачити підведення всіх необхідних комунікацій. Кожна труба повинна бути захищена м'якою ізоляцією від можливого руйнування або деформації бетоном.