Септик і його особливості Правильний відведення каналізаційних вод необхідний для забезпечення екологічної безпеки грунту, збереження здоров'я людей. Але більшість приватних додому не підключені до центральної системи і це стає причиною додаткових проблем.

Що робити в такому випадку і як впоратися з цією ситуацією? Вам потрібно буде придбати септик, сьогодні подібне обладнання активно використовується для створення системи автономної каналізації.

Що таке септик і як він працює?

Існує два основних види:

 • Накопичувальний.

 • Проточний.
 • У першому випадку www.akvahold.ru виготовляється у вигляді великої ємності з одним входів. В ній скупчуються нечистоти, через певний час доведеться проводити чистку. Переваги подібних конструкцій – простота, низька вартість і легкість установки. Нерідко застосовуються підручні матеріали для виготовлення, зокрема бетонні кільця, металеві та пластикові баки. Альтернативне рішення – стандартний септик з системою очищення. У ньому розташовано кілька камер, їх кількість залежить від глибини обробки і конкретної моделі.

  Спочатку каналізаційні води надходять у перший бак, де зважені частинки випадають в осад. Надалі рідина перетікає в другу ємність, в ній відбувається біологічне розкладання органічних матеріалів. У простих моделях цикл закінчується на цьому, в більш складних септиках вода проходить через спеціальні фільтри. Рівень очищення в недорогих двокамерних конструкціях становить близько 85 відсотків, а для додаткової обробки варто придбати спеціальну приставку. У більш складних моделях з 3-4 відділеннями даний показник 95 відсотків. Вода цілком може використовуватися для технічних цілей, і вона вільно виводиться в грунт.

  Дане обладнання теж потребує очищення, але вона виконується не так часто. По мірі забруднення камер потрібно викликати асенізатор, щоб від відкачав всю скопилася бруд і нечистоти. Зазвичай ця процедура необхідна не частіше, ніж раз на 1 – 2 роки, все залежить від обсягу баків.

  При виборі септика зверніть увагу не тільки на тип і кількість відділень очищення, але і на обсяг. Наприклад, для невеликої сім'ї з двох чоловік цілком достатньо компактних моделей, вони забезпечать всі потреби і вам не доведеться переплачувати за непотрібні можливості. Якщо в будинку проживає більше людей, то краще купувати більш продуктивний септик, попитом користуються пристрої, що складаються з чотирьох баків. Модель повинна мати невеликий запас ємності, на випадок приходу гостей і підвищення обсягів каналізаційних стоків.

  Увагу слід приділити і матеріалу, який використовувався для виготовлення. Деякі моделі виконуються із сталі, вони володіють достатньо великою міцністю і витримують навантаження при експлуатації. Основний недолік – конструкція піддається корозії, через кілька десятків років відбудеться її руйнування. Відмінним варіантом вважається www.akvahold.ru. Він виготовляється із застосуванням особливих матеріалів, чудово переносить високі навантаження і не трісне при експлуатації. Пластик повністю нечутливий до зовнішніх впливів, при правильному догляді він може витримати 50 і більше років активного використання.

  Завжди уважно вибирайте септик, зверніть увагу на кількість баків і рівень очищення, від цього залежить можливість зливу обробленої рідини в грунт. Враховуйте кількість людей, які проживають у будинку, і продуктивність обладнання. Краще купувати моделі з пластику, вони мають найкращі характеристики і прослужать вам протягом тривалого часу.